Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Bude Veronika Remišová hrobárkou strany, ktorej predsedá?

.eugen Korda .názory

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová v čase, keď sa Igor Matovič stiahol do úzadia a ona dostala možnosť vytvárať mediálny obraz Obyčajných ľudí a Nezávislých osobností, zažiarila ako kométa. Zdalo sa, že je stvorená byť prirodzenou, rešpektovanou a sympatickou líderkou.

Eugen Korda

preferencie tejto prečudesnej strany pomaly stúpali. Situácia začala byť však až tak „vážna“, že Igor Matovič sa pre istotu vrátil a vzal opraty do svojich rúk. Remišovej tak ukázal, kto je v strane pánom. Ona sa potom rozhodla prijať ponuku Andreja Kisku. Vstúpila do strany Za ľudí. Po jeho odchode do politického dôchodku sa, s jeho výraznou pomocou, stala predsedníčkou tejto strany. Už vtedy sa však začali u nej prejavovať niektoré vlastnosti, ktoré svedčili o tom, že o túto funkciu stála tak veľmi, že si hneď v úvode znepriatelila časť najvýznamnejších osobností. 

Po voľbách, v ktorých sa strana dostala do parlamentu s odretými ušami, sa stala podpredsedníčkou vlády a odvtedy jej hviezda prestáva žiariť. Počas koaličnej krízy v tichosti súhlasila s Igorom Matovičom pri pláne vyhnať SaS z vlády. Tomuto zabránili

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite