Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Richard Sulík by mal dať ruky preč od Hriňovskej mliekarne Koliba

.eugen Korda .názory

Minister hospodárstva celkom nenápadne, zľahka a potichučky, tlačí na Ministerstvo životného prostredia, aby zvážilo, či pokuta pre Hriňovskú mliekareň Koliba vo výške 135-tisíc euro, ktorá viackrát znečistila rieku Slatina, vykántrila tam množstvo rýb a iných živočíchov, nie je príliš vysoká.

Eugen Korda

v liste, ktorý minister hospodárstva a podpredseda vlády poslal Budajovmu podriadenému, šéfovi inšpekcie, okrem iného žiada, aby vysvetlil, na základe čoho k udeleniu takejto, vraj likvidačnej pokuty dospel. 

Nuž, čo je pána Sulíka vôbec do toho! Úlohou ministerstva životného prostredia nie je vysvetľovať členovi vlády, ktorý chce neporiadnemu podnikateľovi pomôcť znížiť pokutu, na základe čoho k takémuto rozhodnutiu dospel. Je to jednoducho nehorázny pokus ovplyvňovať rozhodnutie úradu, ktorý patrí pod Ministerstvo životného prostredia. Minister hospodárstva má pre podnikateľov vytvárať priaznivé podnikateľské prostredie a nie hájiť tých, ktorí prostredie (životné) ničia. 

Inšpekcia si konečne

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite