Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zsolt Simon z Maďarského fóra: Má Slovensko dostatok skutočných politikov?

.zsolt Simon .názory .neparlamentná alternatíva

Verejnosť často volá po generačnej obmene v politike, no vymeniť všetkých skúsených a ostrieľaných matadorov za politických novicov nie je správna cesta. Potvrdzuje to aj súčasné zloženie parlamentu a vlády. Obe kľúčové zložky slovenského parlamentarizmu robia školácke chyby, ktoré okrem iného pramenia v ich politickej neskúsenosti.

má Slovensko dostatok skutočných politikov? Ako je na tom slovenská politická reprezentácia a v akom stave sú na Slovensku politické strany a hnutia?

Slovensko malo mafiánsku vládu, ktorú vytvoril Smer na čele s Robertom Ficom, a ten vlastnou hlavou zabezpečil peniaze pre stranu. Nebola to teda skupina straníkov, ale niekto v pozadí, kto financoval stranu Smer, aby mal vplyv na politiku a chod krajiny. Výsledok bol, že sme mali „nesvojprávnych“ ministrov, ktorí vykonávali príkazy niekoho, kto z ich rozhodnutí profitoval.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite