Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň Maríny Gálisovej: Narušenie demokratického charakteru štátu a tragédia, ktorej sa zrejme dalo predísť

.marína Gálisová .názory .týždeň

Návrh ústavného zákona odhlasovala väčšina koaličných poslancov a nebola to dobrá správa. Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel. Nemalo sa to stať. A aby sa to nestalo, malo sa očakávať, že sa to stane.

Marína Gálisová

nejde o igelit, ide o charakter štátu

Medzi sviatkami urobil parlament čosi nevídané. Kvôli schváleniu návrhu ústavného zákona o bezpečnosti štátu povolal do lavíc aj covid pozitívny poslanecký personál. Predchádzala tomu vyhláška hlavného hygienika, aby sa to „ošetrilo“. V parlamente potom pred pozitívnych zástupcov ľudu prevesili igelitovú fóliu – do cesty nákaze.

Návrh ústavného zákona odhlasovala väčšina koaličných poslancov a nebola to dobrá správa. Aj pre ukážkové ohýbanie pravidiel, aké si odporcovia všetkých možných protipandemických príkazov a zákazov zapamätajú a ospravedlnia si ním všetko. No najmä pre obsah ústavného zákona, ktorý, citujme Petra Zajaca, „je paškvil“. Prečo? „Umožňuje fakticky neobmedzene predlžovať núdzový stav a vydávať nás napospas kedykoľvek a akejkoľvek nezodpovednej vláde...

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite