Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

.týždeň Martina Mojžiša: Škola volá a vleky fičia

.martin Mojžiš .názory .týždeň

Premiérova taktika detských rukojemníkov dostala trhlinu.

Martin Mojžiš

škola volá

Keď minister Krajčí vyhlásil, že premiér Matovič pracuje na novom prístupe k testovaniu, mnohí sme sa zľakli. Potom sa však ukázalo, že nový prístup k testovaniu bude spočívať zrejme len v tom, že tentoraz to nehodia na krk samosprávam, ale školám. Takže sa vlastne mal zľaknúť len Gröhling, prípadne ešte Sulík. Ale tí sa až tak nezľakli a v podstate povedali, že to robiť nebudú. Tým pádom strach trochu opadol aj z Krajčího a Mikasa, ktorí školy otvárať nechceli, lebo sa báli rastúcich počtov infikovaných, hospitalizovaných a mŕtvych. 

Lenže potom sa ukázalo, že premiérove dcéry sa už opäť raz chcú stretnúť so spolužiakmi, a to najradšej v škole. Premiérova taktika detských rukojemníkov tak dostala určitú trhlinu. Génius sa však nezaprel a našiel spôsob, ako nechať školy plošne zatvorené a súčasne ich niekoľko otvoriť. Urobí to takto: nechá školy plošne zatvorené a súčasne ich niekoľko otvorí. A na tých niekoľkých školách bude plošne testovať. Medzi nimi aj na škole svojich dcér. Gröhling mu v tom ochotne pomôže.
.týždeň

vietor fičí

Aký by to bol ocko, keby myslel len na školu, a nie aj na prázdniny? A čo keď si Klárka s Rebekou zmyslia, že by si cez prázdniny zalyžovali? Keby nebolo hnusoby, nič by nebolo ľahšie. Lenže hnusoba zmenila spoločenskú klímu (prekrásne o tom pojednáva inauguračná prednáška „Zmena spoločenskej klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc“). Nič na tom nezmenilo ani mimoriadne úspešné atómové bombardovanie, preto si Krajčí s Mikasom len s obavami predstavovali zasnežené svahy a preplnené vleky. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite