Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Milan Majerský z KDH: Žiadna funkcia už viac nikoho nemôže chrániť pred spravodlivosťou

.milan Majerský .názory .neparlamentná alternatíva

Naprieč spoločenským spektrom rezonuje snaha o očistu justície a nádej, že je možné vybudovať a udržať právny štát. Všetci sa zhodujú na tom, že táto cesta bude ťažká a prinesie mnohé úskalia, ktoré zdolať nie je nemožné. Treba dávať pozor, na akých základoch nový očistený systém vyrastie. Aby to nebola zbierka skalpov, ale viera v spravodlivosť.

akciou „Očistec“ sa na Slovensku začali diať nevídané veci. Ale ak sa nedotiahne do konca, premrháme historickú šancu. 

V prvom rade chcem oceniť odvážnu prácu vyšetrovacích zložiek, ktorá je signálom toho, že žiadna funkcia už viac nikoho nemôže chrániť pred spravodlivosťou. Ide tiež o dôležitý krok k nevyhnutnej očiste bezpečnostných zložiek štátu vrátane vrcholných pozícií. 

Ak sa však potvrdí, že trestné stíhania boli v minulosti účelovo desivo vedené proti politickým oponentom, bude absolútne kľúčové, aby dnes stáli, naopak, na dôkazoch a rozvahe. Tým sa bez ohľadu na politické tričko definitívne ukončí doba ochrany „našich ľudí“, ako sa aj uzavrú indície, že vinou zhnitého podhubia doposiaľ nebolo možné vystavať funkčný a spravodlivý štát. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite