Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Na Slovensku pribudlo 17 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19.

Veľká časť zodpovednosti za narastajúcu pandémiu je aj na nás, občanoch

.eugen Korda .názory

V najbližších hodinách a dňoch sa dozvieme správy, ktoré mnohých nepotešia, mnohých nahnevajú a mnoho ľudí sa ich rozhodne nerešpektovať. Ľudia zodpovední za boj s pandémiou vyhlásia ďalšie obmedzenia.

Eugen Korda

zrejme sa sprísni režim na hraniciach, skôr či neskôr sa zavrú mnohé školy a iné zariadenia (napr. wellness centrá). Tam sa ľudia môžu ľahko nakaziť a potom chorobu šíriť vo svojom okolí. Nikto z toho nemá radosť a nikto to nerobí rád. Pravdou je, že po celkom miernej prvej vlne, ktorá má na svedomí viac strachu ako chorých ľudí, vírus naplno udrel. 

Zodpovedné inštitúcie i časť vlády trestuhodne premrhali čas na prípravu, premiér sa promenádoval na svadbe s odhalenou tvárou, minister zdravotníctva riešil celé týždne triviálne problémy, akým bol napríklad všetkými zamestnancami neakceptovateľný riaditeľ nemocnice v Poprade, ktorého nechcel či nebol schopný odvolať. Mnoho občanov si z toho zobralo príklad. Výsledok? 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite