Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zsolt Simon z Maďarského fóra: Vôbec to nevyzerá beznádejne

.zsolt Simon .názory .názory

Predstavitelia štyroch mimoparlamentných strán reagujú na aktuálne dianie v rezorte zdravotníctva a odpovedajú na otázku, či sme sa stihli pripraviť na druhú vlnu pandémie. Názory respondentov sú voči aktuálnemu dianiu v súvislosti s pandémiou COVID-19 kritické. Chýba rezortu a celkovému smerovaniu zdravotníctva vízia, a aké sú chyby, ktoré vláda v rezorte spravila?

na celosvetovú pandémiu COVID-19 v prvých mesiacoch reagovalo Slovensko prekvapivo úspešne. Potom však prišlo (v zásade potrebné) uvoľnenie opatrení a letná pauza s ilúziou návratu do normálu. Krátko nato udrela druhá vlna a v mnohých ohľadoch sme neboli pripravení. 

Jednak to súvisí s tým, že „upadlo nadšenie“ pri dodržiavaní pravidiel, ktoré sa osvedčili. Na druhej strane sa ani za niekoľko mesiacov nepodarilo jednoznačne vyriešiť otázku kompetencií, pravidiel a rôznych postupov počas (zhoršovania sa) pandemickej situácie.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite