Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Pán minister vnútra, držím vám palce

.štefan Hríb .názory .editorial

Po troch týždňoch prevažne zlých správ som konečne zažil jednu veľmi dobrú. Pod lampou som hovoril s novým ministrom vnútra a z odpovedí a správania Romana Mikulca som cítil, že spravodlivejšie Slovensko má naozaj šancu.

Štefan Hríb

roman Mikulec si zažil svoje peklo. Spolu s Vladimírom Suchodolinským upozornili na korupciu vo vojenskom spravodajstve, za čo boli obaja šikanovaní a diskreditovaní. Prežili osamotenie, Vladimír Suchodolinský neskôr na zvláštny druh leukémie zomrel. Roman Mikulec prežil, no sedem rokov čelil presile a celý ten čas sa súdil.

Dnes je minister vnútra. Je to príbeh trochu ako z rozprávky, ale nie je to rozprávka. Keď som sa ho pýtal na minulosť, necítil som z neho ani pomstychtivosť, ani zatrpknutosť voči bývalým kolegom. Išlo z neho len odhodlanie zmeniť fungovanie vnútra, polície, činnosť NAKA a ďalších silových inštitúcií tak, aby im ľudia mohli začať veriť. A ešte jedna emócia z neho išla – ľútosť, že sa tejto šance nedožil práve Vladimír Suchodolinský.

Roman Mikulec si zobral najťažšiu úlohu z celej vlády. Stojí proti nemu silný a všetkými úradmi prelezený nepriateľ, ktorý má miliardové zdroje a minimálne zábrany. Také minimálne, že umožnili dlhoročné zneužívanie štátnych orgánov vrátane vlády, polície, prokuratúry a súdov, ale aj únos vládnym špeciálom a napokon aj dve dokonané a viacero naplánovaných vrážd. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite