Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ministerstvo cez palubu

.michal Oláh .názory

Je veľká škoda, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR bolo Igorom Matovičom hodené cez palubu a získala ho strana, na čele ktorej stojí človek symbolizujúci rozklad rodiny.

Michal Oláh

medzi novozvolenými zástupcami hnutia Sme rodina nie je jediný odborník na sociálne veci a ich odbornosť v tejto superťažkej agende v žiadnom prípade nenapĺňajú charitatívne akcie Borisa Kollára s Petrou Krištúfkovou. Nominovaný Milan Krajniak je v tejto oblasti neznámym nováčikom s doterajšou ašpiráciou na silový rezort. 

Rovnako zlou správou je nezáujem iných strán o tento rezort, ktoré ho v žiadnom známom verejnom vyhlásení nekomunikovali ako svoju prioritu. Ide pritom o rezort, kde sa dá reálne pomôcť starým, chorým a osamelým ľuďom, tečú priamo do neho tri miliardy euro a má obrovské možnosti pomáhať ľuďom aj nefinančne. 

Prečo je táto nominácia problém? Pretože tento rezort potrebuje vážnu a profesionálnu personálnu obmenu, novelu zákona o sociálno-právnej ochrane

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite