Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nie sme ako ŠtB, pán Danko. Iba sme vás usvedčili z klamstva alebo hlúposti. Vyberte si

.tomáš Madleňák .názory

Verejnosť má právo vedieť o tom, ak ústavný činiteľ klame. Alebo ak ukazuje zásadné intelektové nedostatky. Inak sa Dankove vyjadrenia z augusta 2019 vysvetliť totiž nedajú.

Tomáš Madleňák

prečo sme zverejnili informácie o telefonátoch Andreja Danka s Alenou Zsuzsovou? Predseda parlamentu a SNS sa bráni, že ide o bezprecedentný zásah do jeho ľudských práv. Počas dnešnej tlačovej konferencie dokonca vyhlásil, že médiá „používajú praktiky ŠtB“.

Predseda parlamentu a Slovenskej národnej strany sa môže cítiť urazene a ublížene. Napriek tomu však bolo zverejnenie informácie o jeho veľmi blízkych kontaktoch s Kočnerovou volavkou vo verejnom záujme.

Verejnosť sa oprávnene baví. Naším cieľom ale rozhodne nebolo robiť si srandu z toho, ako Alena Zsuzsová vyzerá a že práve s ňou si Andrej Danko dohadoval spoločnú noc. 

Podľa autora tohto názoru dokonca v skutočnosti nejde dokonca ani o to, že nahrávky sa našli v Kočnerovom mobile a že Danko bol teoreticky Kočnerom vydierateľný. 

Povedzme si totiž otvorene – sila takéhoto „kompra“ by bola slabá. Ako by s týmito nahrávkami mohol Kočner Danka vydierať? V roku 2016 bola Zsuzsová neznámou osobou a informácia, že Danko si s ňou dohadoval spoločnú noc by jeho kariérou zásadne nezatriasla a je veľmi pravdepodobné, že médiá by ju dokonca ignorovali. Dnes sa však spoločnosť na Zsuzsovú pozerá v úplne inom svetle. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite