Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

O ľuďoch, ktorých treba počúvať a slovách, ktoré treba poznať

.martin Mojžiš .názory ..týždeň

Premiér označuje načasovanie štrajku autodopravcov ako účelové. Poisťovne nehovoria o apokalyptických dôsledkoch otepľovania. A minister hovorí o vojakoch, ktorí sú v bezpečí.

Martin Mojžiš

Počúvajme kamionistov

„Nepočúvajme učiteľov” – snažil sa nás pred štyrmi rokmi presvedčiť minister školstva Juraj Draxler. Namiesto počúvania radšej mudroval o tom, že predvolebný učiteľský štrajk je nesprávne načasovaný. Výsledkom veľmi správne načasovaného štrajku bolo, že ďalšie štyri roky Draxler ešte stále mudroval, ale už nie ako minister. 

Teraz podobne mudruje o štrajku autodopravcov Draxlerov priateľ Pellegrini, že vraj štrajk trochu zaváňa politikou. Nuž áno, politikou – konkrétne politikou strany Smer – to naozaj zaváňa. Presnejšie povedané: smrdí. Jednou z požiadaviek autodopravcov je pozastavenie výberu mýta do vyriešenia záverov správy NKÚ o prevádzke elektronického mýtneho systému. 

Tá správa hovorí zhruba toto: autodopravcov systematicky okráda súkromná firma, ktorej to cez mýtny tender umožnila vláda Smeru. Kamionisti hovoria zhruba toto: došla nám trpezlivosť nechať sa okrádať vašimi ľuďmi. Premiér Pellegrini hovorí zhruba toto: načasovanie štrajku mi príde trochu účelové.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite