Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Aj Dúhový pride je za rodinu

.klára Kusá .názory

Keď sa na dnešné protichodné eventy pozrieme bližšie, zistíme, že ich spája tá istá hodnota. Láska. Odlišuje ich len spôsob, akým k tejto hodnote pristupujú. Svoj názor píše Klára

Klára Kusá

patrím medzi psychicky chorých ľudí. Medzi bláznov, povedané ľudovo. Som teda súčasťou menšiny. V rámci občianskeho aktivizmu sa snažím o destigmatizáciu psychických porúch. 

Niesť dôsledky takéhoto rozhodnutia je náročné. Okolie sa na vás pozerá zhora, bez premýšľania súdi. Priatelia sa s vami zrazu odmietajú stretnúť a uhýbajú pohľadom. V zamestnaní vás odmietnu, lebo si vaše meno vygooglili. Samozrejme, je to dôsledok nášho vedomého rozhodnutia. Prehovorili sme. Prečo to robíme? Prečo verejne píšem o svojej skúsenosti s hraničnou poruchou? A prečo sa aj členovia LGBT+ komunity majú potrebu zviditeľňovať účasťou na Dúhovom Pride?

„Je dokázané, že dieťa adoptované homosexuálnymi pármi prosperuje rovnako ako jeho rovesníci.“

Odpoveď je jednoduchá. Chceme spoločnosti ukázať, kým sme. Nemusíte sa nás báť, hovoríme. Každá menšina opradená predsudkami sa dokáže negatívnych prívlastkov zbaviť jediným spôsobom. Verejným vystúpením. A preto aj my, ľudia s psychickými problémami, prehovárame. Rovnako je to s LGBT+ komunitou. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite