Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovensko pozastavuje prvé dávky AstraZenecy. Ministerstvo zdravotníctva zvažuje viaceré alternatívy

Chceme vraj vládu Smeru. Takto sa tvorí politika v OĽaNO

.dominik Harman .názory

Naše zdroje zvnútra hnutia mali informáciu, že Zlatica Kušnírová má kandidovať za nich v najbližších parlamentných voľbách.

Dominik Harman

v stredu ráno sme od jedného zdroja dostali informáciu, že OĽaNO bude mať vo voľbách posilu. Chystá sa k nim vraj Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej.

Na prvé počutie to celé dávalo zmysel. Kušnírová sa s Matovičom v poslednom čase objavila na spoločnej tlačovke, jej ústami Matovič vyzval lídrov opozičných strán na stretnutie. To sa uskutoční vo štvrtok 12:30, bude na ňom aj Kušnírová.

Kušnírová už navyše za OĽaNO kandidovala, na ich kandidátke bola zvolená za obecnú poslankyňu v Gregorovciach.

Napriek tomu sme si v súlade s novinárskymi štandardmi informáciu overili. Náš druhý zdroj rovnako pochádza z vnútorného okruhu hnutia OĽaNO a informáciu nám potvrdil.

Okrem toho sme mali aj druhú informáciu, ktorá sa týka zmeny Matovičovej stratégie v súvislosti s obsadzovaním kandidátky. Tú sme však mali len z jedného zdroja, tak sme ju nepublikovali.

„Kušnírová vstup do politiky celkom nevylúčila.“

Pred publikovaním sme sa, prirodzene, snažili skontaktovať aj s lídrom hnutia Igorom Matovičom. Rovnako sme sa snažili skontaktovať so Zlaticou Kušnírovou. Neúspešne. Článok sme sa rozhodli publikovať aj tak – mali sme informáciu z dvoch nezávislých zdrojov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite