Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Masky spadli, prichádzajú „naši“ vyšetrovatelia

.eugen Korda .názory

Hlina na hroboch Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej sa usadila, pribudli náhrobné kamene, námestia sa vyprázdnili. Prichádza čas odhadzovania masiek.

Eugen Korda

trio mocných a s nimi niekoľko vplyvných ľudí v pozadí usúdili, že nezávislého vyšetrovania už bolo tak akurát dosť a treba nad prípadom konečne prebrať kontrolu. Spočiatku aspoň čiastočnú, dobre zamaskovanú. Veď, čo je zlé na tom, ak chcú vyšetrovateľom tejto vraždy uľahčiť život a presunúť časť vyšetrovania na Inšpekciu ministerstva vnútra. Čítate dobre! 

Toho útvaru, ktorému celé roky šéfoval súčasný policajný prezident Milan Lučanský, útvaru, ktorému sa pod jeho vedením darilo kryť všetky prešľapy Kaliňákových a Gašparových policajtov. Lučanský bol oddaný spojenec kriminálnikov, ktorí riadili rezort a svojím rozhodnutím odobrať časť prípadu tímu, ktorý má dôveru verejnosti a právnych zástupcov, si definitívne strhol masku slušného policajta a ukázal, kam v skutočnosti patrí. Jeho rozhodnutie celkom určite pomôže gaunerom, o ktorých vychádzajú najavo desivé skutočnosti.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite