Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pápež poslal Bezákovi dar

.michal Oláh .názory

Pri odchode z audiencie Svätý otec František prekvapil prezidenta Andreja Kisku, keď ho požiadal o láskavosť, aby odovzdal jeho dar otcovi arcibiskupovi Bezákovi.

Michal Oláh

prezident dar arcibiskupovi Robertovi Bezákovi odovzdá pri najbližšej príležitosti. Andrej Kiska tiež obdaroval pápeža Františka. Priviezol mu štyri vianočné ozdoby. Jednu z nich vyrobili naši chlapi v RESOTY. Pozdravy, priania a modlitby napísali na kúsky postrihaného papiera, ktorými oblepili veľkú polystyrénovú guľu. „Naozaj to bude čítať pápež?“ pýtali sa ma s jemnou nedôverou ešte niekoľko dní po jej výrobe. Odkazy pridali aj naši moslimskí obyvatelia z chudobných krajín či ateisti. Tí veľmi nevedeli, kto ten pápež vlastne je. Len o ňom počuli, že je dobrý a má rád ľudí. To im stačí, viac vedieť nepotrebujú. Jedno gesto znamená pre nich viac ako celé litánie. 

František začiatkom roka vydal exhortáciu Gaudete et exsultate – Radujte sa a jasajte, ktorá je akýmsi odporúčaním pre všetkých členov cirkvi.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite