Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Hanbime sa za to, že sme dovolili vyhnať Hedvigu Malinovú

.eugen Korda .názory

Príbeh Hedvigy Malinovej-Žákovej by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí si myslia, že štátna moc je tu najmä na to, aby ochraňovala slušných ľudí. Nie je to tak.

Eugen Korda

to, čo sa pred mnohými rokmi prihodilo tejto mladej žene, je ukážkovým príkladom, ako sa niektorí politici neštítia zneužiť svoju moc. Hovorím o Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi. Títo dvaja muži svoj vplyv na políciu a prokuratúru využili na rozoštvávanie národnostných vášní a obhajobu toho, že vstúpili do vlády s Vladimírom Mečiarom a Jánom Slotom, čo kritizovala celá Európa. Aby ukázali, že za diskreditáciou ich vlády stoja temné sily, urobili z Hedvigy pred verejnosťou klamárku, a to aj napriek tomu, že ju dvaja útočníci cestou do školy preukázateľne prepadli a zbili.

V rozpore so zákonom manipulovali dôkazmi, prekrúcali závery expertíz a robili všetko preto, aby z nej urobili doslova veľvyslankyňu záškodníkov,  ktorí vraj chcú zničiť mladý štát a spochybniť vládu Roberta Fica.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite