Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Festival 25/6 %

.martin Mojžiš .názory

Počas budúceho týždňa sa na stránke isu.sk uskutoční virtuálny filmový festival 25/6 %. Hlavným hrdinom všetkých filmov bude slávny slovenský herec Robert De Fico.

Martin Mojžiš

ústrednou témou festivalu je zvyšovanie učiteľských platov a tvorivé dramatické napätie medzi 25-percentným sľubom a 6-percentnou realitou (ktorá navyše vôbec nemusí byť reálna, pretože zvýšenie platov bez navýšenia rozpočtu môže viesť k zníženiu osobných príplatkov a odmien).

Festival otvorí animovaný film Rozprávka o platoch, určený deťom aj dospelým. V kategórii hraných filmov sa potom predstavia snímky School Wars – The False Hope (Školské vojny – Falošná nádej), Happy Petter and the Goblet of Patience (Veselý Peter a pohár trpezlivosti) a Gubernator – Rise of the teachers (Gubernátor – Vzbura učiteľov).

V kategórii dokumentárnych filmov sú prihlásené snímky venované rôznym aspektom nenaplneného sľubu. Záber je naozaj široký, od Nobelovej ceny za fyziku (kde je Robert Fico horúcim tohtoročným kandidátom), cez návrat ku koreňom kubizmu (kde základom nie je kocka, ale hranol), až po ambiciózne naštudovanie novej divadelnej hry (na motívy verejných vystúpení Roberta Fica).

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite