Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Našim hokejistom s láskou

.eugen Korda .názory

Dobojované. Naši chlapci naozaj nemôžu za to, že skončili tak, ako skončili. Márne sa budeme rozčuľovať nad ich hrou a výsledkami a hľadať vinníka slabých výkonov.

Eugen Korda

.odpoveď je totiž úplne jednoduchá – na viac nemajú. Hrajú len tak, ako vedia, ako ich to naučili. Otázkou zostáva, prečo je to tak?

A tu tiež netreba odpoveď dlho hľadať. Náš hokej pomaličky chátra. Ako strom napadnutý lykožrútom. Pred rokmi sa ho zmocnila skupina nekompetentných a bezcharakterných ľudí. Ich hlavným a možno aj jediným cieľom bolo zaistiť si teplé fleky, poriadne sa nabaliť a získať spoločenské postavenie či mimikry, ktoré mali zakryť ich temnú minulosť. Nejaký čas to celkom dobre fungovalo. Na pleciach Šatana, Hossu, Lintnera a iných sa im darilo akýmsi zázrakom držať hokejovú loď na praskajúcom ľade nad vodou. Tieto majstrovstvá však definitívne ukázali, že hokej je napadnutý zhubnou chorobou a prišiel čas začať s liečbou. Už len slepí to nevidia.

S kúrou treba začať rýchlo, na všetkých úrovniach a hlavne u tých najmenších. Lebo v nich sa skrýva pre slovenský hokej nádej. Bez nich to nepôjde. Poznám rodičov, ktorí vodia svoje deti do hokejových oddielov, vrážajú do nich nekresťanské peniaze, aby sa nakoniec dozvedeli, že ak nezaplatia ešte niečo bokom, ich dieťa si nezahrá v dobrom útoku. Hokej je zamorený korupciou skrz-naskrz. A ani sa niet prečo tomu diviť. Veď ho dlhé roky ovládal muž s povesťou bezcharakterného tunelára a neplatiča.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite