Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Artfilm, vráť sa do Teplíc!

.juraj Kušnierik .názory

Artfilm, najdôležitejší filmový festival na Slovensku sa presunul do Trenčína. Filmom to neuškodilo, atmosféru festivalu to výrazne oslabilo.

Juraj Kušnierik

Filmový festival tvoria tri veci: filmy, červený koberec a komunita. Filmy, ktoré za normálnych okolností tak ľahko neuvidíte (buď sa neobjavia v distribúcii, alebo jednoducho nebudete mať čas zájsť do kina), ľudia, ktorí tie filmy tvoria (aspoň na chvíliu vystúpia z plátna a dajú tak festivalu šarm a lesk) a ľudia, ktorí film milujú (a vedia sa o ňom donekonečna rozprávať).

Tak to bývalo aj na Artfilme, kým jeho centrom, srdcom boli útulné, malomestské Trenčianske Teplice. Teda až do minulého roku. Aj keď v posledných rokoch už kino Prameň a kiná v stanoch festivalu nestačili a preto "vyhrezol" aj do Trenčína, ťažisko bolo stále v Kúpeľnej dvorane, v parku pred ňou, v Café Brigit v ňom a v hoteloch rôznej kvality okolo neho. Ďaleko nebolo ani do stráženého stanového tábora, kde kempovali študenti.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite