Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Interrupcia je zabitie nevinného človeka

.juraj Kušnierik .názory

Tlačovo-blogová korešpondencia medzi Jarom Daniškom, Petrom Breinerom a Martinom Hanusom ma núti, aby som zaujal postoj k interrupciám. Tak to robím.

Juraj Kušnierik

Najradšej by som povedal, že "pravda je niekde v strede" a že aj v otázke interrupcií prináša rôznosť názorov do nášho sveta tak potrebnú farebnosť. Ale to by som hovoril niečo iné, než si v skutočnosti myslím. 
Považujem sa za liberála. Slobodu považujem za najdôležitejšiu politickú hodnotu a nemám rád, keď akákoľvek politická či cirkevná inštitúcia núti ľudí správať sa podľa jej predstáv. A ak už niekoho k niečomu núti, tak by to malo byť vždy v snahe ochrániť slabších, znevýhodnených, či nevinných.
Rodičia majú podľa mňa plné právo rozhodnúť sa, či chcú mať deti a prípadne ich počet, či vekové intervaly medzi nimi "plánovať". Na rozdiel od niektorých katolíckych priateľov si nemyslím, že pri počatí dieťaťa treba mať na zreteli demografický problém, či silu západnej civilizácie.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite