Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Robert Fico na Devíne šíril nenávisť a neštítil sa zneužiť Milana Rúfusa

.eugen Korda .názory

Počúvali ho, podaktorí s podivne obdivným pohľadom a podaktorí sa zase nudili. On rečnil o našej slávnej minulosti, o tom, že máme byť hrdým národom.

Eugen Korda

na Devínskom hrade sedeli jeho verní, zbavení nielen hriechov, ale aj zločinov, ktorých sa v minulosti dopúšťali. Sedeli tam s vedomím, že im už nič nehrozí a oni sa konečne môžu pozrieť komukoľvek do očí a zahnať do kúta každého, kto by mali odvahu pripomínať im ich minulosť. 

„Cyril a Metod by sa nestačili čudovať, na čo všetko sa ich dávna misia dá použiť.“

Bol to práve hlavný rečník,  kto sa postaral o ich bezpečie, ktorý ich vrátil na výslnie a dal im do rúk moc rozhodovať o osude štátu a o miliardách eur. A tak na devínskom brale zbožne načúvali, ako pod pláštikom osláv šíri nenávisť, netoleranciu, polopravdy o našej dávnej minulosti a volá po tom, aby sme tú netoleranciu niekedy v budúcnosti zakotvili do našej ústavy. 

Cyril a Metod by sa nestačili čudovať, na čo všetko sa ich dávna misia dá použiť. Lenže, čo tam po pravde. Dôležitá je moc a možnosť udržať si ju čo najdlhšie. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite