Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Robert Fico je mimo verejného priestoru, Peter Pellegrini mocensky rozkvitá. Čo to znamená?

.marína Gálisová .názory

Absencia Roberta Fica po jeho neslávne pamätnom videu tesne pred eurovoľbami nie je prostá neprítomnosť a určite nie je „významu prostá“. Kde vlastne je Robert Fico?

Marína Gálisová

najskôr premiér pomohol opozícii vyhrať eurovoľby videom, v ktorom pôsobil iracionálne a hovoril načisto iracionálne veci o atentáte a jeho vinníkoch. Potom zverejnil ešte jedno foto od volebnej urny, na ktorom tiež nepôsobil veľmi racionálne. Potom sa odmlčal.

Tak trochu sa čakalo, že pri príležitosti inaugurácie prezidenta Petra Pellegriniho vydá nejaké ďalšie video, alebo aspoň statusom na Facebooku pozdraví prezidenta, ktorého pomohol vyrobiť. Neurobil to. Má k Petrovi Pellegrinimu síce nie veľmi priateľský vzťah, ale práve toto zakladalo tie očakávania: že si ho príhovorom, statusom či fotografiou aj verejne privlastní, označkuje, potvrdí, že tento prezident je jeho – nie v zmysle, že by Robert Fico mienil Petra Pellegriniho rešpektovať, ale presne opačne: že Peter Pellegrini by mal rešpektovať Roberta Fica, pretože je prezidentom z jeho vôle.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite