Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako z prezidentskej stránky zmizol štátny znak alebo PPrivatizácia Slovenska

.marína Gálisová .názory

Na oficiálnej stránke prezidenta SR došlo k zmene, ktorá je len zdanlivo malá. Odstránili odtiaľ prezidentskú štandardu – štátny znak v štvorcovom poli. Namiesto neho tam svieti červený monogram PP.

Marína Gálisová

pripomína to dávne zvyky chystania svadobnej výbavy s monogramom nevesty. Monogram bol signálom vlastníctva, ale aj novej životnej etapy a spoločenského postupu: zo slobodnej sa stávala vydatá, o stupienok vyššie na rebríčku komunity. Peter Pellegrini vyšiel na taký stupienok rebríčka, ktorý je z hľadiska jeho doterajšej kariéry zrejme najvyšší dosiahnuteľný.

Lebo keď sa Pellegrini spojil so Smerom, s fašizmom prifarbenou SNS a s proruskými kruhmi, odmietol možnosť byť rešpektovaným európskym politikom, ktorú pred parlamentnými voľbami opatrne testoval. Teda nič viac ako prezident SR už z neho nebude – ak, pravda, nevyužije v budúcnosti inú šancu na odskok od svojich smeráckych chlebodarcov, ale to by sme už asi fabulovali nad rámec potenciálu doby aj jeho osoby.

Logo na webovej stránke prezidenta Slovenskej republikyprezident.skLogo na webovej stránke prezidenta Slovenskej republiky

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite