Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Martin Mojžiš: Pár slov k výsmechu

.martin Mojžiš .názory .téma

Môžeme si robiť z Fica posmech? Zmenil na tom niečo pokus o atentát? Kde sú hranice slušnosti pri obrane ľudí pred hovädami? A ešte: Môžeme veľmi neslušných ľudí nazývať hovädami?

Martin Mojžiš

označovanie ľubovoľnej kritiky slovenskej vlády za šírenie nenávisti má dva základné ciele. Prvým je prenesenie zodpovednosti za súčasný stav rozčesnutej spoločnosti z vinníkov na ich kritikov. Druhým je vyvolanie neistoty až strachu, ktoré by mohli viesť k otupeniu tejto kritiky v budúcnosti.

Politický humor je síce často zúfalou, ale skoro vždy prekvapujúco účinnou zbraňou. Funguje najmä v boji proti zúfalstvu, ale v dlhodobej perspektíve má potenciál výrazne pomôcť aj v boji politickom. Danglárove a Shootyho kresby nám nepomáhajú prežiť len ten konkrétny deň, v ktorom sa na nich cez slzy zasmejeme. Pomáhajú nám vyrovnať sa s inak ubíjajúcim faktom, že takých dní bude ešte veľa. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite