Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Jozef Hajko, ekonomický expert KHD: Vláda nemôže spochybňovať povesť našej republiky v zahraničí

.jozef Hajko .mimoparlamentné fórum .neparlamentná alternatíva

Slovensko dlhodobo obchádza embargo vyplývajúce zo sankcií voči Rusku. Patrí medzi desiatku štátov EÚ, ktorá po invázii na Krym pokračovala medzi rokmi 2015 až 2020 vo vývoze zbraní do Ruska.

na terajšom podozrení o nelegálnom vývoze výrobkov do Ruska ma zaráža zlyhanie inštitúcií. Niet konkrétneho úradu, ktorý by sa k tejto téme s plnou váhou vyjadril. Ministerstvo hospodárstva sa odvoláva na rezort financií, ten mu to zas vracia ako horúci zemiak. SaS, ktorá donedávna ovládala ministerstvo hospodárstva, chce zvolať bezpečnostnú radu, aby sa problémom zaoberala, OĽaNO zas slovami predsedu vlády navrhuje situáciu vyšetriť zriadením tímu a na verdikt si vyhradzuje dni či dokonca týždne.  

Dnes nevie nikto z vlády povedať, čo sa vlastne stalo, či Slovensko ozaj porušilo posledné sankčné záväzky. Svedčí to o zlyhávaní tých najvyšších inštitúcií, čo je pre republiku vážne zistenie. Ak nedokážu transparente pracovať ministerstvá, ako môže fungovať celý systém?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite