Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Zsolt Gál z Maďarského fóra: Dištančné vzdelávanie nenahradí normálne vzdelávanie

.zsolt Gál .mimoparlamentné fórum .neparlamentná alternatíva

V školstve sme pre pandémiu prišli o rok, nesmieme stratiť aj ďalší. Preto snahu ministerstva školstva a vlády, aby sa vyhlo plošnému zatváraniu škôl, vnímame pozitívne. Hlavný dôvod je, že dištančné vzdelávanie – napriek všetkým snahám pedagógov, žiakov a rodičov – ani zďaleka nemôže plne nahradiť „normálne“ vzdelávanie v školách. O čím nižších ročníkoch a sociálne slabších rodinách hovoríme, tým viac to platí.

veľkým rozdielom voči minulosti je dostupnosť očkovania proti covid-19. Očkovanie ani účinné lieky sme v minulosti nemali, preto bolo nutné plošne zatvárať (aj) školy, aby sa nákaza nešírila nekontrolovane. Teraz je však dostupné očkovanie ponúkané štátom bezplatne. Drvivá väčšina dospelých ľudí (okrem zlomku spoločnosti, ktorým sa to neodporúča z medicínskych dôvodov) tak má prístup k lacnej a efektívnej ochrane proti vážnejším dôsledkom ochorenia koronavírusom. Navyše, zaočkovaní nechránia len seba a svoje najbližšie okolie, ale aj celú spoločnosť, lebo prispievajú k vytváraniu kolektívnej imunity.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite