Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Madonna slávi šesťdesiatku s novým albumom „Madame X“

.klára Kusá .lifestyle

Madonna na sa na najnovšom albume navracia ku svojim koreňom, experimentuje so zvukom a znovuotvára rany vlastnej minulosti.

Madonna slávi šesťdesiatku s novým albumom „Madame X“ Flickr.com

ikona popu slávi šesťdesiatku. Tentoraz v obleku pirátky s diamantovým písmenom „X“ na oku. Vrásky nemá žiadne, odumreli spolu s počtom botulotoxínu v krvi. Počúvam jej nový album a kladiem si tú istú otázku. Prečo sa na to nevykašle? 

Možno by aj chcela. Ale nemôže. Čosi jej chýba. Pozornosť? Tú vyžadovala vždy, už ako dieťa si v škole neustále vyhŕňala sukňu. „Chcela byť centrom pozornosti,“ dodáva jej sestra Paula. Všetko spochybňovala. Pravidlá spravidla nedodržiavala. Prečo by som sa nemohla obliecť inak? Prečo musím každú nedeľu sedieť v kostole? Neznášala prísnu ultrakatolícku výchovu, nemožnosť prejaviť vlastné ja. V sedemnástich utiekla z domu, vo vačku jej viselo 35 dolárov. Takých bolo, poviete si. Prečo sa presadila práve Madonna? 

Speváčka v jednej osobnosti spájala krásu, citlivosť, ambície a neskonalú pracovitosť. Vďaka týmto darom zmenila svet. No Madonne to nestačí. Už sa nejedná o pozornosť, chýba jej akýsi vnútorný pokoj. Ten stratila už ako malé dieťa neschopné zmieriť sa so smrťou matky. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite