Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Som iná. Je to dar, výzva i utrpenie

.klára Kusá .lifestyle

Nehanbite sa ukázať svoju inakosť. Okolie to častokrát desí. Je za tým strach.

Som iná. Je to dar, výzva i utrpenie PIXABAY.COM

trvalo mi to veľmi dlho. Uvedomiť si, že svet vidím inak. Že sa pýtam otázky, ktoré sa iní nepýtajú, že si všímam, čo iní prehliadnu. A že práve preto sa mi existuje tak ťažko. Lebo sa neuspokojím s nevedomosťou. So životom, ktorý mi bol daný.  

Otázky mi znepríjemňovali život už v škole. Nebavilo ma počúvať. Chcela som sa pýtať. A potom som zistila, že to nie všetkým vyhovuje. Lebo učitelia nie všetko vedia. A mnohí z nich si to n(i)e radi priznajú. A tak som odpovede hľadala inde. Nemala som problém napísať, spýtať sa a stretnúť s cudzími ľuďmi. Vedela som, že vytasia odpovede. Alebo mi ponúkli otázky. Ktoré k odpovediam eventuálne viedli. Len som na ne musela prísť. 

PIXABAY.COM

Nikdy som nepremýšľala, toto mnohí jedinci nerobia. A potom sme o kritickom myslení hovorili na vyučku. A učiteľ že premýšľanie bolí, to je fakt. A ja v myšlienkach že nechápem, veď to je tá najfascinujúcejšia činnosť. Vtedy som sa preľakla, nemám náhodou abnormálny mozog? 

Vtedy som ešte netušila.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite