Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Chcem vás poprosiť o pomoc

.klára Kusá .lifestyle

Všetko sa snažím mať prehnane pod kontrolou. Vo výsledku sa extrémne unavím a dva dni neviem vyliezť z postele. A zase premýšľam. Čo som mala urobiť inak?

Chcem vás poprosiť o pomoc Sonia Ščepánová/archív

 nuž nakoniec s nechuťou vstávam a pripravujem sa na prezentáciu. Žiadam o grant. Chcem destigmatizovať. Nech sa o psychických problémoch verejnosť dozvie z kvalitných a spoľahlivých zdrojov. A potom zisťujem, že budem hovoriť v divadelnej sále. Na mikrofón. Pred publikom. V svetle príšerných reflektorov. 

Phil Desveaux/flickr.com

Priznám sa, do divadla nechodím vôbec. Mám trému aj za hercov. Čo ak to pokašlú? Ten stres mi za to nestojí, oveľa radšej sa zatvorím v kine. Je tu pokoj. No v divadle je to iné... Všetko sa odohráva tu a teraz. Zrazu si uvedomujem, ja som oným hercom. Vlastne je dobré, že som sa o tom dozvedela na mieste. Inak by som z postele nevstala. Tak či onak, vravela som si, dobre to dopadne. V zajatí premotivovaných študentíkov snažiacich sa o bezchybnosť mám na konte viac. Nejde mi len o rozvíjanie svojho talentu, ale o blaho celej spoločnosti.  

S týmto pocitom som vystúpila. Šialene sa trasiem, sadám si na stoličku, to mám naozaj vydržať stáť, tu, na pódiu? Kedysi na gympli som pri prezentácii dostala príšerný panický záchvat. V plnej sile. Taký ten, že idete zomrieť. Že infarkt. Nevedela som sa nadýchnuť. Triaška nepoľavovala. Hnevalo ma to. Predsa som vám vopred písala, mám úzkostné stavy, prosím zohľadnite to. Zase sa na to zabudlo..? Zase. Tieto myšlienky mi bežali hlavou pri čítaní vlastného literárneho kúsku.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite