Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prečo voliť Čaputovú? Tu je päť originálnych dôvodov

.klára Kusá .lifestyle

Keď som bola malá, koho ideš voliť?, bola tabu otázka. Teda nie tabu ale taká... Intímna, na telo. A teraz? Každý má rámik na Fejsi. Aj chudáčisko Harabin slabikuje, volím ČA-PU-TO-VÚ. Hej no, však koho iného. Mistrík nám to uľahčil.

Prečo voliť Čaputovú? Tu je päť originálnych dôvodov Boris Németh

a potom tu sedím na kafe a spolužiačka zahlási, že veď Čaputová je úplná Američanka. Skoro mi zabehne, mierny infarkt, snažím sa ovládať. A ona pokračuje, že veď ako môžem preboha voliť Čaputovú, že veď príspevok na Fejsi s jej otcom hovorí za všetko. A ja čumím, mám chuť roztrieskať jej hlavu, lebo sa nachádzam na pomedzí jemnej manickej epizódy, práve som vypila dve kávy, no nakoniec sa ukľudním a snažím sa jej vysvetliť, že veď ako môže preboha veriť tým šialeným hoaxom, že veď to nie je pravda, že veď Čaputová je proste mega. 

Nakoniec vyšťavená argumentujem sebou, osobne ju pozná ktosi, komu dôverujem. Zrazu drží hubu a o dve minúty sa vykrúca, tak dobre, tak volím Čaputovú. Na, tu to máš. Stačí byť osobný a svet je hneď lepším miestom. 

Aj som uvažovala, obehám celé Slovensko, posprejujem bilbórdy extrémistov, mafiánskych kamošov a iných figúrok. Len sa mi nechce riešiť to trestné oznámenie, lebo ja nie som veľmi dobrá čo sa anonymity týka. Všade strkám svoj ksicht, a potom sa ma profesori pýtajú, či som narcis, keď furt fotím len seba. A to je vcelku zapeklitá situácia, zrazu vysvetľujem zložité psychoprocesy v mojej hlave, že veď ja sa vlastne neviem kým som a že veď preto tá tvár. 

„No tá kaviarňová debata ma núti si položiť otázku Prečo Čaputovú?“

No nedá mi to, ten Harabinov baner na Obchodnej so stánočkom ako spred pol storočia... Ach, to by bol krásny performance art. Škoda, že sú takéto činy ilegálne. Niekedy svetu fakt nechápem. Veď to je pre dobro tejto krajiny. Hm, asi chcem pomôcť až príliš. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite