Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prepracovanosť je choroba. Naučme sa delegovať úlohy na druhých

.klára Kusá .lifestyle

Moja neustála snaha o všekontrolu sa prejavuje aj v bežnom živote. Je pre mňa ťažké spoľahnúť sa na iných, dôverovať ľuďom. No teraz je ten moment. Musím priznať, nemám kontrolu nad všetkým. Musím si priznať svoju nedokonalosť. Musím sa naučiť dôverovať ľuďom.

Prepracovanosť je choroba. Naučme sa delegovať úlohy na druhých Sonia Ščepánová, archív

dlho som nad tým premýšľala. Nie ozetko, áno ozetko. Strašili ma predstavy o namrzených exekútoroch, nervózne klopú na dvere bytu, nik sa neozýva, dlhy sa hromadia, ja dekompenzovaná, ležiaca bez pohnutia v posteli. Potenciál vnímať číslice vytlačené na byrokratických dokumentoch rovná sa nule. Jedného dňa vstanem pravou nohou z postele, hovorím si, kašľať na exekútorov, sú to moje paranoje, idem do toho.

A teraz len aby ste mi rozumeli, už nejaký ten piatok vediem iniciatívu Psychiatria nie je na hlavu. Záujemcov o pomoc pribúda, ľudia s psychickými ťažkosťami prehovárajú, môžeš zverejniť aj môj príbeh, píšu, už som bola (ide najmä o ženské pohlavie) ticho príliš dlho, koniec stigme. A neustále do mňa hustia, sprav si web, vytvor ozetko. A tak som sa rozhodla. Idem do toho.

Snáď neoľutujem. Tento týždeň som dosiahla rekordy v počte hodín práce. Štrnásť a tak. Lebo okrem pripravovaného ozetka organizujem kolaboratívnu výstavu a pripravujem prvé stretnutie dobrovoľníkov. A zrazu, že chýbajú tričká. Zrazu si ich fanúšikovia objednávajú. A tak si tu tlačím a vyrezávam fólie, nažehľujem ich na textílie a verím, že nepodpálim školu, lebo tento stroj ja vážne neviem obsluhovať. Len sa tak tvárim. Taká je práca na kolene. Adrenalínová.

Ale veď ja sa nesťažujem. 

Klára Kusá, archív

Celkom ma to baví. Teda keby som mala dve chrbtice. Nuž a spomínaná výstava. V piatok poobede narezávam plátno a po celej Bratislave behám s batohom väčším ako ja, lebo nikde nemajú litrové temperky. Hlavne že máme nákupné centrá. A potom že škola. Že tento utorok máme vernisáž v galerke, sprav dizajn identitu výstavy. No šialené. 

Ale veď ja sa nesťažujem.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite