Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako na krízu identity, ak neviem kým som?

.klára Kusá .lifestyle

Snažím sa konať dobro, no svoju identitu presne popísať neviem. Mám byť ako... Kto? Ja? A kým som?

Ako na krízu identity, ak neviem kým som? Graham Hellewell/ Flickr.com

8:06

Opäť mi tak trochu preskočilo. Včera ráno som si zabudla vziať lieky a tu, hľa, namáčam tvár do farby, odtláčam ksicht o papiere, vznikajú rôzne kompozície či farebné variácie. Ono, znie to ozaj šialene, ale veď aj Klein objavil zopár nahotiniek, vylial na ne modrú farbu a vytvoril kanonické dielo moderného umenia. Nakoniec si onen farebný odtieň patentoval, veď nech z toho má nejaký ten groš.

A práve tu, pri odtláčaní, sa môžem vyblázniť, vyjadriť akúkoľvek emóciu a nik mi za krkom nepindá. Teraz mi napadá, podobne postupoval aj Messerschmidt, ten si odtláčal ksicht, vytváral sochy dokumentujúce vlastné bláznovstvo. Môžete ísť bez obáv na hranu svojich možností. Ak teda viete, kedy prestať.

 A práve tu sa vo mne rodí rozpor. Už ma nebaví písať tie statusy, manažovať a organizovať, nie som to tak úplne ja. Už ma nebaví odmietať všetky kreatívne nápady mojej mysle, lebo čo na to ostatní? Už ma nebaví tá neustála úzkosť, čo si o mne pomyslí okolie? Nech si myslí! Som rebel, idem na hranu svojich možností, no práve tu nastáva katarzia. Viem sa rán minulosti dotknúť a odísť. A to je dôležité. Viem, že by som sa kvôli umeniu zastreliť nenechala, Abramovic tak činila, je mojím vzorom, no ja som iná.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite