Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Spoločnosť by nám psychicky chorým mala venovať špeciálnu pozornosť

.klára Kusá .lifestyle

Okolie súdi, lebo nerozumie, lebo sa bojí. A mňa to trápi a zaťažuje asi rovnakou váhou ako moje ochorenie. Verím totiž, že by sa mal diať opak. Som iná a v tom spočíva môj dar, môj potenciálny prínos do spoločnosti.

Spoločnosť by nám psychicky chorým mala venovať špeciálnu pozornosť PIXABAY.COM

že prečo som divná

Lebo že moje emócie sú nekontrolovateľné. Ale ono je to taká vec, máš v hlave teliesko, amygdala sa volá, no a to teliesko prehnane reaguje. A že preto som trošku iná. A čo na tom? 

Niekedy je to sranda. Napríklad taká intenzita mojich snov. Niekedy premýšľam, čo je realita a čo skutočnosť. Teda, ak sa mi náhodou nesníva o paralelných svetoch vo vesmíre. Aj také už bolo. Vtedy celkom rozumiem, kto vytvoril scenáre k bezchybným scifíčkam.

PIXABAY.COM

Nuž, a občas sa mi sníva aj o veciach hrozitánskych. Oranžovovlasá Katy B to vystihla presne, v Crying for no reason spieva „I push all my problems to the back of my mind / Then they surface in my dreams, they come alive.“ Alebo aj „Svoje problémy zatláčam do úzadia / No ony sa dostávajú na povrch, opätovne ožívajú v mojich snoch.“ 

Akoby som ten text o bolesti, plači a zvrátenom podvedomí napísala ja.  Vtedy premýšľam, prečo som nenatrafila na viacerých podobných čudákov v mojom okolí. A potom pochopím, veď my Slováci sme takí tajnostkári. Ale nechcem generalizovať, sú výnimky... Nuž, ale kedy sa ti naposledy niekto sám od seba prihovoril? No vidíš, o tom hovorím. Socík jak vyshitý. 

rozbité mobily, farbosleposť a iné

Okrem prehnaných pocitov som riadne vzťahovačná, všetko si beriem príliš osobne, tak si zo mňa radšej nerob srandu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite