Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prečo musíme za psychoterapiu platiť?

.klára Kusá .lifestyle

Nemám rada sviatky, víkendy, voľné dni. Asi mám preprogramovaný mozog, závity sa krútia opačným smerom. No keď musím po stýkrát vysvetľovať okoliu, prečo sa na Vianoce cítim príšerne...

Prečo musíme za psychoterapiu platiť? Dávid Daniš (archív)

nevládzem. Isté vedomosti by sa mali preberať v škole. Pre mňa-za mňa, aj načierno, veď ktorý učiteľ dnes dodržuje osnovu? Aj tak je to čistý socík. Aktivisti by mali menej roboty, možno by sa raz aj poriadne vyspali. 

Tak či onak, verím, že jedného dňa nám to dopne a smradľavé učebnice z roku nula konečne šupneme do smetí. A namiesto vlastností metánu (áno, neznášala som chémiu) sa žiaci naučia čosi užitočné. Napríklad čo je to psychika. A psychické zdravie.

No a ono zdravie, o ňom som chcela hovoriť. Roky sa lámu a ja si uvedomujem nemožné. Pred niekoľkými mesiacmi som sa bála nadchádzajúcej smrti. Teraz..? Mám vlastnú iniciatívu. Netuším ako som to zvládla. Neviem, kde som našla silu vstať a čeliť realite. No čosi ma držalo nad vodou, tá motivácia a viera; bude to dobré, uvidíš. A je to dobré. Priam výborné. 

„Ničiť sa, aby som jedného dňa pomáhala ľuďom?“

Stretla som sa s prvou dobrovoľníčkou pre Psychiatria nie je na hlavu, čaká ma diskusia na mojej alma mater, Gymnáziu C. S. Lewisa, pripravujem dizajn na novú kolekciu oblečenia. A je to... Nuž je to aj vyčerpávajúce, namáhavé.

Nedávno som sa stretla s kamarátkou, ktorá sa po pol roku rozhodla ukončiť štúdium medicíny v Čechách.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite