Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Šíriť nenávisť vie každý. Prečo sme si odvykli premýšľať?

.klára Kusá .lifestyle

Ak by som mala konať na základe minulých skúseností, znenávidela by som polku planéty. Viem, znie to hrozivo. Nakoniec som sa cez utrpenie minulosti preniesla. Ja áno, iní nie. Prečo?

Šíriť nenávisť vie každý. Prečo sme si odvykli premýšľať? PIXABAY.COM

práve mi vytiekla pračka. Nebolo by na tom nič hrozné, no mám susedu, ktorej všetko vadí. Snáď netreba dodávať, že jej sťažnosti sú prehnané a neopodstatnené. A keď vám ktosi zúrivo zvoní na Štedrý deň s tým, že mu dupete nad hlavou, naštve vás to. Tak som premýšľala; nabudúce sa pobavím a ponúknem jej medovníky. Zatiaľ neprišla. 

Našťastie som si penu šľahajúcu z útrob pračky všimla včas, inak by som mala celý deň o zábavu postarané. No nad mojou susedou som premýšľala ešte dlho po onom incidente. Je osamelá, problémová, zatrpknutá. Šíri nenávisť, lebo nič iné nepozná. Nezažila si lásku. Možno je moje vysvetlenie príliš zjednodušené a neúplne. No inak si jej správanie neviem vysvetliť.  

Na druhej strane si nemyslím, že toto pravidlo platí univerzálne. Ak by som mala konať na základe minulých skúseností, znenávidela by som polku planéty. Viem, znie to hrozivo, ale nakoniec som sa cez utrpenie minulosti preniesla. Ja áno, iní nie. Prečo? 

PIXABAY.COM

Včera som si po druhýkrát pozrela Fish Tank, zatiaľ najlepší nezávislý film americkej režisérky Andrey Arnold. Snímka bravúrne zobrazuje ako prostredie, v ktorom človek vyrastá, ovplyvňuje osobnosť daného jedinca. Tínedžerku Miu od narodenia obklopuje nenávisť a chudoba. Vyrastá s nestabilnou matkou, „Říkala jsem Ti, jak jsem s Tebou šla na potrat?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite