Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Silvester: deň, keď som sa rozhodla (ne)ukončiť svoj život

.klára Kusá .lifestyle

Prechádzam popri panelákoch naokolo, hľadím na farebné svetielka, umelé socialistické ozdoby, nevkusne zdobené stromčeky. Sviatky v plnom prúde.

Silvester: deň, keď som sa rozhodla (ne)ukončiť svoj život PIXABAY.COM

z obdobia Vianoc sme vytvorili frašku. Ľudia si berú pôžičky na nákup darčekov, obchodné centrá praskajú vo švíkoch. Instagram je prelezený stromčekovo-ligotavými selfíčkami, falošné úsmevy na nás číhajú zo všetkých kútov onlajnpriestoru. 

A v nás len suché prázdno. A stres a rodinné hádky a neustála snaha o dokonalosť, ktorá je nemožná, no my si to odmietame pripustiť. Činíme sa dvadsaťštyrisedem, len nech je všetko perfektné, len nech sa nestane čosi nepredvídané. 

Rawpixel Ltd/Flickr.com

A potajomky čekujeme počet lajkov na Fejsbúku; dokelu, len stodvadsaťpäť prstov hore. Asi sme zlyhali, asi sme mali kúpiť drahší stromček, nahodili sme krivý úsmev. Nedáme ešte jednu fotku?

A v nás len suché prázdno. A už myslíme na koniec roka; ako sa konečne uvoľníme, zabudneme na trapasy uplynulého roka a riadne sa zabavíme. Lejeme do seba drinky, jeden za druhým, odpálime si pečeň; nevadí, kúpime ďalšiu, máme na to. A zrazu nám je dobre.

Zdanlivo.

Vianoce znášam ťažko, no najhorší deň roka je pre mňa Silvester. Je mi ľúto ľudí, ktorí sa nevedia zabaviť bez litrov alkoholu, ktorí potrebujú zabudnúť, aby sa vedeli uvoľniť. Zarmucuje ma, že väčšina z nich tento typ zábavy považuje za úplne normálny, bežný.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite