Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Trikrát sa sťahovať je ako raz vyhorieť

.klára Kusá .lifestyle

Nejde o zveličenie. Hovorím z vlastných skúseností.

Trikrát sa sťahovať je ako raz vyhorieť PIXABAY

uvedomujem si, že by som mala spomaliť, že by som nemala veci brať tak vážne. No tá sila vo mne ma núti bežať, i keď lapám po vzduchu. Áno, viem, že nemám zachraňovať svet. Že to nie je v ľudských silách. No čosi ma napriek tomu núti pokračovať. 

Ľudia sa k svojmu životu stavajú rôzne. Niektorí si chcú čo najviac nahrabať, iní sa snažia zlepšiť svet naokolo. Dnešná doba individualizmu so sebou nutne prináša aj sebectvo. Istých jedincov úplne opantá. Každý náznak potreby po spravodlivosti tak vnímajú ako hrozbu. Bránia sa účinnou metódou, popieraním pravdy. 

PIXABAY

Na druhom konci sme my. Svoj život vnímame ako príležitosť niečo zmeniť, zlepšiť, zveľadiť. Záujmy spoločnosti kladieme pred vlastné záujmy. Mnohokrát sme nútení čosi obetovať, no snaha pomôcť víťazí.

Občas si však kladiem otázku, kde je tá hranica? Kedy sa snaha pomôcť stáva deštruktívna pre daného jedinca? Možno kacírska myšlienka, no predsa –Ján Palach obetoval svoj život. Áno, učinil tak pre našu slobodu, jednu zo základných ľudských potrieb.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite