Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kauza Čapí hnízdo očami pacientky

.klára Kusá .lifestyle

Manipulovať psychicky chorým človekom je nehorázne. No ako bude tento fakt čítať verejnosť? Ako pochopí správu, ktorú sa nám Andrej Babiš mladší snaží odkázať? Obávam sa, že nepochopí.

Kauza Čapí hnízdo očami pacientky pixabay.com

pred týždňom som mala možnosť navštíviť Národní ústav duševního zdraví (NÚDZ). Zúčastnili sme sa tu pacientskej konferencie, na ktorej som prehovorila o svojich osvetových aktivitách. Celú udalosť otvoril riaditeľ ústavu, Cyril Höschl. Debatovalo sa najmä o aktuálnej kauze Čapí hnízdo. 

Kauza je v mnohých ohľadoch informačným chaosom. Výpovede zainteresovaných sa líšia. Nájsť stratené vlákno faktov je zložitejšie ako obvykle. No jedno je isté – kauza vrhá na samotný ústav i psychicky chorých negatívny tieň. A NÚDZ sa z tohto „smradu“, ako okomentoval profesor Höschl následky kauzy pre Českú televíziu, len tak ľahko nedostane. 

pixabay.com

Dôvodov je niekoľko. Na to, aby sme pochopili jednotlivé diely skladačky je potrebné jej detailné pochopenie. No práve tomu zamedzuje lekárske tajomstvo, ktoré NÚDZ vo svojich najnovších tlačových správach niekoľkokrát zdôraznil: 

„Jsme si vědomi toho, že tato kauza poškozuje naši dlouholetou pečlivou práci v oblasti destigmatizace duševních onemocnění.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite