Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Verím, že budeme vypočutí

.klára Kusá .lifestyle

Som Klára Kusá, človek s mnohými darmi i nedostatkami ako každý iný jedinec. Áno, mám psychické ťažkosti, ktoré ma v istých oblastiach limitujú, no neurčujú moju hodnotu človeka ako takého.

Verím, že budeme vypočutí z archívu autorky

na pacientskej konferencii Ať jsme slyšet v Národním ústave duševního zdraví mi bolo umožnené predniesť príspevok o svojom úsilí o destigmatizáciu na Slovensku. A tak som sa rozhodla prekonať svoju paniku z hovorenia pred publikom. Bolo to náročné rozhodnutie. Niekoľko dní vopred som ochorela, moja príprava nespĺňala úvodné očakávania. Nakoniec sa mi podarilo chorobu poraziť a do cieľa docestovať. 

Len aby som na mieste ochorela ešte viac. Tak či onak, zázraky sa dejú a ja som bola schopná vystúpiť a svoj príspevok odprezentovať. Keďže zhŕňa dôležité posolstvo, rada by som sa s ním podelila aj na tomto mieste.

V úvode by som sa rada predstavila, volám sa Klára Kusá. Vo svojej činnosti sa venujem destigmatizácií psychických ťažkostí. Sama totiž už niekoľko rokov bojujem s nestabilnými emóciami, ktoré mnohí označujú aj ako hraničná porucha osobnosti. 

Možno viacerých z vás zaujíma, prečo som sa o sebe rozhodla prehovoriť. Nuž, je to dlhý príbeh. Na jeho počiatku stálo neisté dievča, ktoré malo potrebu vyjadriť svoje vnútorné pocity. Postupom času moje blogy na Denníku N naberali na popularite.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite