Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V bezmocnosti tkvie moja ľudskosť

.klára Kusá .lifestyle

Hľadím na osobu, ktorá bola kedysi mojou najlepšou kamarátkou. Má nekonečné množstvo talentov. Ovláda čísla, je bilingválna i umelecky nadaná. Jej inteligenčný kvocient sa pohybuje na hrane geniality. S ľahkosťou by sa mohla zapísať do Mensy.

V bezmocnosti tkvie moja ľudskosť THaeuSalRang/Flickr.com

napriek tomu sa nemá rada.

A práve kvôli tomuto prostému dôvodu nie je schopná vyhľadať pomoc. Viem, čo mám urobiť, ale nedokážem to. Nie, nehanbí sa odhaliť svoje slabé stránky pred cudzím človekom. Pomoc si nezaslúžim, hovorí jej vnútro.

Ako naložíte s takýmto človekom? Nenachádzam východisko. Skúsila som všetko. Zúfalo sedí predo mnou. Hľadím na ňu a znova si uvedomujem svoju bezmocnosť. Svoju ľudskosť.  

Viem, každý je v prvom rade zodpovedný sám za seba. No ak správanie toho druhého narúša moju integritu, som nútená konať. 

Pred niekoľkými týždňami som mala náročné obdobie. Bola som zaneprázdnená, riešila množstvo úloh a iných záležitostí. No keď som si večer ľahla, ihneď sa ma zmocnil strach. 

Dohodli sme sa, že zavolá. Ticho. Nulová odozva. Prešli takmer dva týždne. 

Paranoidné myšlienky klíčiace zo strachu nad stratou blízkeho človeka ma pohltili do svojej úplnosti. Čo ak sa mi ozve telefonát s úmrtným oznámením? Nie je to predsa nereálne. Viem, že také myšlienky v minulosti mala. Do detailov mi ich popísala. 

O dva týždne sa ozvala.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.klára Kusá .lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite