Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kariérna samovražda je lepšia alternatíva ako samovražda v dôsledku kariéry

.klára Kusá .lifestyle

Prechádzam údolím života a dúfam, že svojou existenciou ľuďom čosi odovzdám. Akési hodnoty. Alebo aspoň myšlienku, že hodnoty jestvujú. A oplatí sa za ne bojovať.

Kariérna samovražda je lepšia alternatíva ako samovražda v dôsledku kariéry Kensie Sanders/Flickr.com

pred dvoma mesiacmi som sa postupne opätovne začala začleňovať do spoločnosti. Trvalo mi celý rok, kým som bola schopná navštíviť rušnejšie bratislavské ulice. Trvalo mi štyri roky, kým som sa odhodlala nadviazať opätovný kontakt s ľuďmi z môjho okolia. 

A teraz len na spresnenie – neizolovala som sa pre úzkosť. Áno, je nepríjemná, najhoršie sú panické ataky, máte pocit, že zomriete, život sa končí, dovi, dopo. A potom sa znova nadýchnete. A všetko je, ako má byť. Život ide ďalej.

Priznám sa, o dôvode mojej izolácie som sa nikdy nezmienila. Stal sa totiž súčasťou mojej osobnosti, a teda ho nepovažujem za čosi divné. Sú ním myšlienkové obsesie. 

Ulisse Abiati / Flickr.com

Obsesie ma sprevádzajú životom už od mojich dvanástich rokov. V škole ma šikanovali, nevedela som sa s tým vyrovnať. Si ľahký terč, všetko si berieš príliš osobne, povedal mi v dospelosti jeden zo spolužiakov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.klára Kusá .lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite