Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako prežiť dovolenku s deťmi

.mirka Gúčiková .lifestyle

Či už ste vyznávači relaxu, alebo chcete precestovať celý svet, deti otrasú vašimi plánmi a predstavami. Rodičovstvo však neznamená koniec cestovateľských snov a dovoleniek.

Ako prežiť dovolenku s deťmi Paul Bradbury/Caia Image/profimedia Dôležitou úlohou rodičov je naučiť deti mať radosť zo života.

„zbaľ to, auto unesie,“ zvykol hovoriť môj muž, až kým sme sa prvýkrát nevybrali s bábätkom na dva týždne k jeho rodičom. Zostava my dvaja, dieťa a pes zaplnila kufor auta a nechala jedinú voľnú sedačku. Na príručnú batožinu. Keď som konečne unavená sadla do auta, dieťa zaspalo v autosedačke a nádej, že bude spať, až kým dorazíme, bola stále živá, pochopila som, že je koniec cestovaniu naľahko, narýchlo a v akúkoľvek dennú či nočnú hodinu. Časy, keď som sa na 10-dňový výlet zbalila do 20-litrového batoha a cestou naspäť v ňom doniesla stredne veľkú vodnú fajku, sú preč.

Je to však dôvod zanevrieť na cestovanie a dovolenky? Keryn Means, mama dvoch chlapcov, ktorá sa odmieta vzdať svojej cestovateľskej vášne, hovorí, že nie. Napriek odhováraniu zostala cestovaniu verná a na podporu podobne zmýšľajúcich rodičov založila stránku walkingontravels.com, ktorá je plná tipov na cestovanie s drobcami.

„Zobrať si málo vecí vás prinúti na väčšiu kreativitu a možno nadobudnete aj pocit, že vôbec tak veľa nepotrebujete.“

Ak vás Keryn inšpirovala a tohoročnú dovolenku si nenecháte ujsť, nepodceňte prípravu. S deťmi je jednoduchšie a menej stresujúce mať cestu naplánovanú, ubytovanie rezervované a tiež mať vopred prehľad v ponúkaných službách pre rodiny s deťmi. Aby ste všetko nerobili na poslednú chvíľu, rozplánujte si potrebné aktivity dopredu. Napríklad mesiac pred cestou skontrolujte pasy, rezervácie, zistite, aké veci pre deti hotel ponúka a čo si, naopak, musíte vziať so sebou. Týždeň pred dovolenkou začnite prať, spravte si zoznam a dokúpte, čo treba.

baľte sa naľahko a podľa zoznamu

Na internete nájdete obrovské množstvo prepracovaných zoznamov, čo si treba zabaliť na cestovanie s dieťaťom. Výborné tipy na balenie pre rôzne príležitosti a destinácie, ženy, mužov, páry aj rodiny nájdete na travelfashiongirl.com a na spomínanej stránke walkingontravels.com. O cestovaní s dieťaťom bloguje aj Shell na

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite