Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dobré jedlo: Talianske utopence

.jozef Koleják .lifestyle .dobré jedlo

Nevídaná chuť. Malý gastronomický zázrak, kulinársky minimalizmus. Iba dve ingrediencie, obe s notoricky známou chuťou, a v kombinácii zrazu vytvoria vec nevídanú. Ak máme na začiatku leta chuť na niečo osviežujúce a zároveň omamné, siahame po ňom – affogato.

Dobré jedlo: Talianske utopence GETTY IMAGES Affogato v preklade znamená utopené. My by sme mu hovorili utopenec, keby sme tento názov už nemali obsadený.

je to pochúťka plná kontrastov a rozporov. Presne ako jej zloženie. Na jednej strane mliečna a podmanivá chuť vanilkovej zmrzliny, na druhej silné dvojité espresso. Čierna a biela. Ostrá, horko-kyslá chuť kávy, jemné pohladenie zamatovej, sladkej zmrzliny. Káva ako nápoj, ktorý nás postaví na nohy a nabudí, zmrzlina ako dezert spojený s leňošením a kratochvíľou. A kontrasty a protiklady pokračujú aj v iných záležitostiach – okolo affogata sa vedú siahodlhé spory. Napríklad o tom, či ide o dezert alebo nápoj. 

Dodnes nikto nevie, kam ho má v lístku písať. Niektorí ho uvádzajú v jedálnom, iní zas vytrvalo v nápojovom. Ďalšia vzrušujúca debata prebieha okolo jeho histórie, a to v samotnom Taliansku, čiže si vieme predstaviť, aká je vyhrotená a dramatická. Určite je korenená nejakými tými odchodmi s buchnutím dverí, pokrikovaním na seba z balkónov a využitím celého diapazónu talianskej gestikulácie. To, že sa do debaty môžu omylom pridať Francúzi a tvrdiť, že affogato vzniklo v istej kaviarni v Paríži, radšej vynecháme, pretože to by už bola riadna mela. Stačia nám dve pozície, ktoré dnes zastávajú dva militantné prúdy hašteriace sa o pôvod affogata. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite