Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Mystika? Vodojemy!

.marian Jaslovský .kultúra .architektúra

Pod Brnom sa rozprestiera fascinujúci svet. Hrobka, bunker, lapidárium, kryt pod Petrovom, labyrint najstarších pivníc v Brne, druhá najväčšia kostnica v Európe. Nedávno návštevníci získali prístup do mysterióznych vodojemov.

Mystika? Vodojemy! MARIAN JASLOVSKÝ Na fotografiách je nová turistická atrakcia – historické vodojemy na Žltom kopci v Brne.

možno patríte k ľuďom, ktorí necítia nejakú zvláštnu fascináciu podzemím. Ja teda skôr preferujem slnečné výhľady a vzduch. Ale keď sme zostúpili do historického brnenského vodojemu a potom druhého, ostal som úplne fascinovaný. Ocitli sme sa v rozprávke alebo fantasy filme. S realitou, na akú je človek zvyknutý, to nemá nič. 

mystérium

Keby som nevedel, kde to som a že to slúžilo takému dosť prozaickému účelu – ako rezervoár vody –, neviem, čo by som si predstavoval. Možno nejaký podzemný chrám alebo rozsiahlu svätyňu tajuplného spoločenstva, čo robí fakt čudné a hrozné veci. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite