Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Seriálové a filmové tipy: Rozlúčka Eltona Johna aj pokračovanie Začarovaných

.bibiána Kristína Danitová .kultúra

Najočakávanejším programom na streamovacích službách je živý prenos z koncertu Eltona Johna na štadióne Dodger. Tešiť sa však môžete i na drámu z írskeho vidieka, Chrisa Hemswortha a komediálnu verziu Dickensovej Vianočnej koledy.

Seriálové a filmové tipy: Rozlúčka Eltona Johna aj pokračovanie Začarovaných SITA/AP Photo/Susan Walsh, File

Netflix

írsky zázrak – 16. november

Do dediny na írskom vidieku zavíta v roku 1862 zdravotná sestra Lib Wrightová. Úlohou Angličanky je pozorovať mladé dievča. Jedenásťročná Anna podľa slov dedinčanov už štyri mesiace nejedla a tvrdí, že si ju vybral Boh. Aké tajomstvo skrýva dievča, ktoré neje, je živé a zdravé?

Dobovú drámu režíroval Sebastián Lelio. Na scenári spolupracoval s Emmou Donoghue a Alice Birch. V snímke si zahrali Florence Pugh, Tom Burke, Elaine Cassidy, Kíla Lord Cassidy a Ciarán Hinds Autorkou rovnomennej knižnej predlohy z roku 2016 je scenáristka Emma Donoghue.

Apple TV+

spirited – 18. november

Vianočná koledu od Charlesa Dickensa pozná každý. Teraz však prichádza jej nová verzia. Duch Vianoc sa pokúša na Štedrý deň napraviť jedného človeka a pošle za ním troch duchov. Clint Briggs, nová verzia Scroogea, duchom prácu neuľahčuje. Tentokrát však Duch súčasných Vianoc začne prehodnocovať svoj život. Dokáže sa popasovať so svojou minulosťou, prítomnosťou i budúcnosťou?

Hudobnú komédiu režíroval Sean Anders, na scenári a produkcii spolupracoval s Johnom Morrisom.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite