Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Seriálové a filmové tipy: Koruna, David Beckham a Deň-D

.bibiána Kristína Danitová .kultúra

Tohtotýždňovej ponuke dominuje kritikmi uznávaná a divákmi obľúbená séria zo života britskej monarchie. Veľa priestoru je venovaného futbalu – klasickému aj americkému. Nechýba ani krátky exkurz do histórie a trocha humoru v sitkome o tvorcoch videohier.

Seriálové a filmové tipy: Koruna, David Beckham a Deň-D SITA/Keith Bernstein/Netflix via AP

Netflix

koruna, 5. séria – 9. november

Seriál začína v roku 1991. Nazrieme do turbulentného obdobia kráľovskej rodiny poznamenaného škandálmi aj rozvodom Charlesa a Diany. Na pozadí vzťahov monarchov, ktoré pozorne sleduje celý svet, sa odohrávajú i historické udalosti, ktoré ovplyvnia smerovanie Veľkej Británie. Ktoré tajomstvá sa skrývali za zatvorenými dverami Buckinghamského paláca?

Obľúbená životopisná dráma o živote už zosnulej panovníčky Alžbety II bude mať tradične desať dielov. Seriál je beletrizovanou verzia života a vlády britskej panovníčky, a preto sa nedrží úplne faktov a niektoré veci dokresľuje.

Scenáristom a producentom je opäť Peter Morgan. Alžbetu II. stvárnila Imelda Staunton, ktorá je známa najmä ako Dolores Umbridgová z Harryho Pottera. Ďalšie úlohy si zahrali Dominic West, Elizabeth Debicki, Jonny Lee Miller, Jonathan Pryce a mnohí ďalší.

HBO Max

hard Knocks: Arizona Cardinals – 9. november

Seriál sleduje počas jednej sezóny tím Arizona Cardinals, najstaršie a nepretržite fungujúce profimužstvo amerického futbalu v USA.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite