Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Seriálové a filmové tipy: Gangy z Birminghamu, Doktor Who a vesmírne preteky

.bibiána Kristína Danitová .kultúra

Tento týždeň sa na obrazovky vracajú dva obľúbené seriály - Gangy z Birminghamu a Doktor Who. Adam Sandler sa v úlohe basketbalového skauta pokúsi dostať talentovaného hráča do NBA. Na obrazovky sa vracia hviezda seriálu Papierový dom. Predstaví sa ako politička, ktorú sa niekto pokúsil zdiskreditovať intímnym videom. V ponuke je však toho oveľa viac.

Seriálové a filmové tipy: Gangy z Birminghamu, Doktor Who a vesmírne preteky Pexels.com

Netflix

matkou bez prípravy – 8. jún

Nana je doktorka na reprodukčnej klinike, ktorá zistí, že má kratší čas na to, aby sa stala matkou, ako predpokladala. V opitosti urobí vážne rozhodnutie – podstúpi umelé oplodnenie spermiami svojho expriateľa. Zároveň si začne hľadať partnera a otca pre svoje nenarodené dieťa. Vo spleti vzťahov a zmien zabudne na dôležitý fakt. Na klinike chýba skúmavka so spermiami, ktoré ukradla. 

Šesťdielna komediálna dráma pochádza z Dánska. Vytvorili ju Amalie Naesby Fick a Nikolaj Feifer. Režíruje ju Dorthe Riis Lauridsen. V seriáli si zahrali Josephine Park, Olivia Joof Lewerissa, Simon Sears a Mikael Birkkjr.

životná trefa  - 8. jún

Stanley Sugerman je basketbalový skaut, ktorý by sa chcel stať trénerom. Veľa času trávi cestovaním po svete, aby našiel ďalšieho talentovaného hráča. V Španielsku stretne pouličného basketbalistu Boa Cruza. Bez súhlasu tímu ho privedie do Spojených štátov a snaží sa ho dostať do NBA. Podarí sa obom mužom dostať na vrchol a splniť si sny?

Športovú drámu režíroval Jeremiah Zagar. Producentmi filmu sú basketbalista LeBron James a Adam Sandler, ktorý si zahral skauta Stanleyho Sugermana. V úlohe Boa Cruza sa predstavil hráč NBA Juancho Hernangómez. Vo filme sa objavilo viacero profesionálnych basketbalistov. Ďalšie postavy stvárnili Queen Latifah, Ben Foster a Robert Duvall.

dôvernosť – 10. jún

Zverejnené sexuálne video ohrozí sľubnú kariéru političky Malen. Tá sa však nemieni vzdať boja o post starostky. Osloví ju žena, ktorej sestre sa stalo to isté a spáchala samovraždu. Štyri ženy sa rozhodnú bojovať za ochranu ľudskej intimity. Budú však schopné prekročiť hranicu medzi súkromným a verejným životom a zvládnuť tlak, ktorému sa tým vystavia?

Španielsku politickú drámu vytvorili Verónica Fernández a Laura Sarmiento. Režírovali ju Jorge Torregrossa, Ben Gutteridge, Marta Font a Koldo Almandoz.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite