Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Kniha priateľstva

.štefan Chrappa .kultúra .kniha

Peter Chalupa vedie vydavateľstvo Petrus a vydáva jedny z najkrajších kníh na Slovensku. Každá jeho kniha je umeleckým dielom. Obsahovo aj graficky. Tá ostatná oslavuje priateľstvo mužského sveta. Je to dobrá kniha? Nie. Je perfektná!

Kniha priateľstva VYDAVATEĽSTVO PETRUS Autori Knihy o priateľstve Tomáš Janovic a Peter Chalupa na štylizovaných portrétoch Petra Fulmeka.

niektoré veci sa udejú ako zázrak, alebo, ak chcete, sú dielom náhody. Iné sú plodom tvrdej práce a odriekania. Náhoda chcela, aby sa mi do rúk dostala výpravná, nádherná, sexi a inšpiratívna publikácia z obľúbeného, trendom nepodliehajúceho vydavateľstva Petrus. 

Nesie názov Kniha o priateľstve aneb přátelství. Zo šera pasáže na mňa zamával samotný kapitán Petrusu Peter Chalupa, charizmatický vlasáč, idealista, milovník krásnych vecí a hlavne kníh. Stretnutie s ním je vždy sviatkom. Má to v sebe niečo zo starých čias, keď ešte knihy, obrazy a básne mali zmysel a debaty o bytí sa nepovažovali za stratený čas a kratochvíľu tých, čo nikdy nepreložili krížom slamku.

Každý, kto stretne Petra Chalupu, odíde obdarovaný, nadchnutý. Či už knihou, alebo myšlienkou, najlepšie obomi naraz. Z tohto náhodného stretnutia som si do redakcie odniesol takmer päťstostranovú plnofarebnú publikáciu o priateľstve. To by bolo k tomu dielu náhody, ktorej aktérom som sa stal. Ďalším plodom tohto stretnutia je tento text. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite