Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Milla má šestnásť rokov, rakovinu a čudných rodičov. A potom príde Moses

.danka Sláviková .kultúra

Počujete angličtinu, no nie je to Amerika ani Británia. Sledujete ťažkú tému, ktorá je miestami ľahká ako pierko. Nachádzate sa v mozaike zvláštnych ľudských osudov, z ktorých nie je nikto úplne v poriadku, no aj tak všetci držia spolu. Kým sa skončí leto je austrálsky debut prinášajúci pohľad do krátkeho obdobia jedného mladého života, od ktorého závisia mnohé ďalšie.

Milla má šestnásť rokov, rakovinu a čudných rodičov. A potom príde Moses asfk.sk

vytvára magickú atmosféru vzdialeného kontinentu a necháva nás snívať o živote, ktorý bol, je a je otázne, či aj bude.

Takto má vyzerať európsky debut. Taký ten film, z ktorého vyžaruje jasný rukopis vedený istou rukou a vieme tak odhadnúť, kam sa môže uberať aj ďalšia režisérkina tvorba.

ťažký príbeh

Film, ktorý nespracúva originálnu tému – dieťa s rakovinou a jeho zúfalých rodičov nevidíme prvýkrát – avšak konečne vidíme čosi také v kombinácii s magickou Austráliou, originálnymi charaktermi, sledujeme brilantnú prácu s farbou, umeleckou kamerou, ale aj s odľahčením, ktoré sa strieda s ťažobou a napätím v perfektnom súlade.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite